Dodano: 2015-03-29, Niedziela Palmowa 29.03.2015

Niedziela Palmowa – 29.03.2015r.

Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca w Kościele „Wielki Tydzień” – obchody największych świąt chrześcijaństwa. Msze św. z liturgią męki Pańskiej i poświęceniem gałązek palmowych, jak w każdą niedzielę. Na mszy św. o g. 11.00 procesja z palmami, oraz misterium Męki Pańskiej wystawiane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Kębłowie.

Ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dziś o g. 14.00 i bezpośrednio po nich msza św.

Przed kościołem zbieramy dziś ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

Dziękuję też wszystkim grupom duszpasterskim i parafianom za wspólną adorację Najśw. Sakramentu, podczas nabożeństwa 40 godz. Adoracji.

Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami Kębłowa. Dziękuję wszystkim, którzy czytali rozważania, prowadzili śpiew modlitwy. Dziękuję także wszystkim służbom, przede wszystkim, strażakom „Bóg zapłać”

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli być u spowiedzi informuję, że jutro w wielki poniedziałek jest całodzienna spowiedź w Wolsztynie we Farze.

Przedświąteczny objazd chorych będzie w Wielki Wtorek – od g. 8.00. Proszę o zgłoszenie chorych, których mam odwiedzić z sakramentami św.

„Bóg zapłać” wszystkim Parafianom, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną. Do tej pory daninę złożyło 393 rodziny. Koperty są wyłożone pod chórem.

Przewodnik Katolicki i nowy nr „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM  PASCHALNE

PARAF.  ŚW. BARTŁOMIEJA W KĘBŁOWIE

WIELKI  CZWARTEK

– dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

godz. 10.00 – Katedra Poznańska – Msza św. pod przewodnictwem Ks.Abp. poświęcenie olejów św. i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.

godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz adoracja Pana Jezusa do g. 21.00.

WIELKI  PIĄTEK

– dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły!!!

Adoracja Pana Jezusa w „CIEMNICY” od g. 8.00 – 18.00

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

godz. 18.00 – Uroczysta liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża, przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu i adoracja Pana Jezusa do g. 21.30.

od g. 20.30 - 21.30 zapraszam młodzież z gimnazjum, szkół średnich i pracującą.

WIELKA  SOBOTA

– dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie.

g. 8.00 – rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w grobie - do wieczornej liturgii wg. planu.

Święcenie potraw na wielkanocny stół:

- od g. 10.00 w Stradyniu, Nowym Widzimiu, Adamowie i Starym Widzimiu na sali wiejskiej;

- w Kębłowie w kościele o g. 14.00 i 16.00.

godz. 19.00 – Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy do kościoła na wieczorną liturgię świece.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msze św. –  godz. 6.00 – Uroczysta Rezurekcja!!!

godz. 9.30 i 11.00 (nie ma mszy św. o g. 8.00)

II  ŚWIĘTO WIELKANOCY – Ofiary na K.U.L.

Msze św. o godz.  8.00; 9.30 i 11.00.

CHRYSTUS   ZMARTWYCHWSTAŁ

ALLELUJA   ALLELUJA!!!