Dodano: 2014-06-21, Niedziela w oktawie Bożego Ciałą 22.06.2014

Niedziela w oktawie Bożego Ciała - 22.06.2014r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace remontowe w kościele. Dziękuję też za modlitwę i duchowe wsparcie, o którym nie powinniśmy zapominać!

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. o Najśw. Sakramencie z procesją wokół kościoła będą o g. 18.00, a dziś w niedzielę o g. 11.00. Bardzo serdecznie zachęcam do udziału w oktawie Bożego Ciała, by uczcić Jezusa Eucharystycznego i przyjąć Go do swojego serca.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, kiedy to tradycyjnie będziemy też święcić wianki. Proszę o zrobienie pięknych wianków i przyniesienie je do kościoła do poświęcenia.

W piątek przypada ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. O g.18.00 msza św. w kościele, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem do figury Serca Pana Jezusa na ul. Wolsztyńskiej. W ten sposób zakończymy tegoroczny obchód oktawy Bożego Ciała i ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. Po mszy św. i procesji tradycyjnie już, Panów z Bractwa św. Jan, Panów noszących baldachim zapraszam na spotkanie.

W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne uczczenie Najśw. Sakramentu w ur. Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała i aktywnie włączyli się w budowę ołtarzy, szczególnie mieszkańcom całego Starego Widzimia i Radzie Parafialnej. Ołtarze były bardzo ładnie przygotowane z nowymi pomysłami, bogato ubrane kwiatami. Myślę, że bardzo godnie każdy ołtarz przyjmował Jezusa Eucharystycznego. Dziękuję za przygotowanie trasy, dekoracje domów oraz uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, poduszki, Panom z Bractwa św.Jana, Panom od baldachimu, dziewczynką sypiącym kwiatki i adorującym, ministrantom, lektorom, organiście i Panu Spławskiemu, który przygotował nagłośnienie, Panu Kościelnemu. Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój apel i prośbę, by zjednoczyć się dla uczczenia i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Osobne i bardzo serdeczne podziękowania dla Strażaków z OSP za pokierowanie ruchem i zabezpieczenie spokojnego przejścia procesji. Wielkie „Bóg zapłać”

Wyjazd dzieci I-komunijnych do Rokitna we wtorek 24.06. o g.8.00 z przed kościoła; dzieci ze St.Widzimia z przed szkoły. Koszt autokarów 30 zł. od osoby. Są jeszcze wolne miejsca, kto by chciał pojechać proszę się zgłosić do ks. proboszcza.

W tym tygodniu w piątek, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Spowiedzi i msze św. na zakończenie roku będą wg. następującego planu:

W czwartek o g. 8.00 msza św. dla gimnazjum;

W czwartek o g. 9.15 msza św. dla szkoły podstawowej w Kębłowie.

Dla szkoły w St. Widzimiu msza na zakończenie roku szkolnego, będzie w środę o g. 8.00 w szkole.

Okazja do spowiedzi św. będzie wg. następującego planu:

- środę       od g. 15.00 – dzieci z wiosek;

od g. 15.30 – dzieci z Kębłowa:

od g. 16.00 – młodzież gimnazjalna i szkół średnich.

Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby dopilnowali, by dzieci i młodzież była u spowiedzi i komunii św. na zakończenie roku, by podziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 29.06. już po raz III odbędą się Spotkania Folklorystyczne Ziemi Wolsztyńskiej. Msza św. podczas której będą śpiewać zaproszone zespoły będzie o g. 12.00. W tym roku będziemy gościć zespoły:

Węgierski zespół  „Alba Regia”, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, Zespół Folklorystyczny „Kurpianka” z Kadzidła, Zespół „Ziemia Orawska” z Lipnicy Wielkiej i oczywiście gospodarze ZPiT „Kębłowo” Ponad to zespoły będą koncertować:

w sobotę 28.06. o g.20.00 w Parku Wolsztyńskim i w niedzielę o g.15.00 w Kębłowie na stadionie. Zespoły przejdą w barwnym korowodzie z domu Kultury w Kębłowie na stadion o g.14.30. SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Jan Chrzciciela, w sobotę Niepokalane Serce Maryi, a przyszłą niedzielę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Stolicę Apostolską.

Informacje dla Parafian:

- W dniach 6-15 lipca idzie 80 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego” Szczegóły dla wybierających na stronie internetowe: www.poznanskapielgrzymka.pl.

- Tradycyjna parafialna piesza pielgrzymka do Wielenia będzie w niedzielę 06.07. Szczegółowy plan odpustu jest wywieszony w gablotce!!!

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.