2024-02-15, WIELKI POST 2024

WIELKI  POST  2024

To czas pokuty, umartwienia, rozważania meki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

Czas rekolekcji i osobistego nawrócenia!

DROGA KRZYŻOWA
- piątek g.18.30.

GORZKIE ŻALE - niedziela g.14.00

Rekolekcje wielkopostne - 24-28.02.2024 r.

- prowadzi O.Józef Niesłony OMI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

2023-12-23, BOŻE NARODZENIE 2023

„Oto zwiastuję Wam radość wielką,

Która będzie udziałem całego narodu,

Dziś w mieście Dawida narodził się Wam Zbawiciel,

Którym jest Mesjasz Pan.”

(Mt. 2. 10-11)

Niech te słowa Anioła wzbudzą w nas wielką nadzieję na lepsze, którą przynosi Boża Dziecina w tych szczególnych czasach w których żyjemy.

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Bądźmy dla siebie życzliwi, szanujmy się wzajemnie, dzielmy się pokojem naszych słów i gestów, wspierajmy siebie i innych w każdej trudnej chwili, obdarzmy się darem przebaczenia dzieląc się białym opłatkiem. To wtedy najbardziej rodzi się Bóg i Boża miłość w naszych sercach, w naszych rodzinach i domach.

Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia i w Nowym 2024 Roku!

„Szczęść Boże”

Ks. Andrzej Kruś - proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Kębłowie.

2023-10-31, Wszystkich Świętych - 01.11.2023

O G Ł O S Z E N I E

1.11. - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH msze św. będą:

w kościele w Kębłowie: g. 8.00 i 9.30; nie będzie mszy św. o g.11.00

na cmentarzu o g. 13.00; procesja za zmarłych i msza św. ze Słowem Bożym.

Tradycyjnie we Wszystkich Świętych na cmentarzu będziemy zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza na pokrycie kosztów wywozu śmieci, poboru wody i bieżących prac, zwłaszcza przy kościółku św. Wawrzyńca na cmentarzu.

2.11. w Dzień Zaduszny nie będzie różańca i mszy św. w Kościółku na cmentarzu ze względu na trwający remont świątyni.

Msze św. w kościele św. Bartłomieja:

8.00; 10.00 z procesją za zmarłych i o g.18.00.

Jak co roku w pierwszych dniach listopada będzie msza św. i różaniec z wymieniankami z poszczególnych wiosek w Kościele św. Bartłomieja.

1.11. wymienianki będzie też można wrzucać do specjalnej skrzynki przy Kościółku na cmentarzu! Proszę o zaznaczenie z jakiej są wioski!!!

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

2023-05-13, Pielgrzymka do Sanktuarium w Smolicach

W sobotę 03.06. nasza Parafia i cały dekanat wolsztyński będzie pielgrzymował do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Pielgrzymka jest związana z przygotowaniem do koronacji cudownego obrazu M.B. Uzdrowienia Chorych w Smolicach, które będzie maiło miejsce we wrześniu tego roku. Z naszej parafii planujemy autokar. Wyjazd rano powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Więcej informacji o snktuarium: www.smolice.eu

2023-04-15, Tydzień Miłosierdzia 2023

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Jutrzejsza Niedziela rozpoczyna Tygodń Miłosierdzia. Na zakończenie tego Tygodnia będziemy obchodzić parafialny Dzień Dobra, organizowany przez SKC. W związku z tym w przyszła sobotę i niedzielę  22-23.04 po wszystkich mszach świętych dzieci i młodzież z SKC ze szkół w Kębłowie i Starym Widzimiu będzie sprzedawać specjalne ciasteczka charytatywne, z których dochód przeznaczony będzie na potrzeby seniorów, oraz wodę w kubeczkach, z której pieniądze przeznaczone będą na budowę studni w Afryce. Koszt ciasteczka: 5 zł, za wodę dobrowolna ofiara. Ponadto na mszy o g.11:00 SKC w Starym Widzimiu będzie obchodzić swoje 20-lecie istnienia, a SKC w Kębłowie będzie przeżywało swoją uroczystą inaugurację. SKC w Kębłowie powstało: 11.01.2023 r. Na tą mszę św. zapraszam wszystkich, którzy działali w SKC w Starym Widzimiu prze te 20 lat i tych, którzy przyczynili się do aktywowania SKC w Kębłowie. Zapraszam dzieci, młodzież a także rodziców, którzy angażowali się akcje Caritas.

Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 32