2020-07-11, Odpust Matki Bożej Szkaplerznej 19.07.2020r.

19.07. nasza Parafia będzie przeżywała odpust M.B.Szkaplerznej.

W tym dniu 35 dzieci z naszej Parafii przystąpią do I-Komunii na mszy św. o g.10.00. W dniu odpustu msze św. będą: 8.00, 10.00 I-komunia i suma odpustowa z procesją ku czci M.B.Szkaplerznej i z możliwością przyjęcia szkaplerza o g.12.00. Jak zawsze zapraszam do udziału we mszy św. i procesji wszystkie poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów z Bractwa św. Jana oraz Panów do Baldachimu. Mszę św. o g.10.00 proszę o pozostawienie do dyspozycji dzieci I-komunijnych i ich rodzin.

Serdecznie zapraszamy!

2020-07-04, Pielgrzymka do M.Bożej Wieleńskiej

W niedzielę 5.07. przypada tradycyjna pielgrzymka do Wielenia. Niestety ze względu na pandemię i bardzo rygorystyczne przepisy odnośnie organizacji pielgrzymek Parafia nie organizuje w tym roku pieszej pielgrzymki do Wielenia. Zachęcam jednak, by pojechać indywidulanie do M.Bożej Wieleńskiej. O g.10.00 tradycyjnie odprawię mszę św. w int. naszej Parafii i pielgrzymów.

MatkoBoża Wieleńska - módl się za nami!

2020-06-06, Ogłoszenie

W czwartek 11.06. przypada Ur. Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa „Boże Ciało”

Jak wcześniej informowałem, ze względu na pandemię i obowiązujące przepisy nie można organizować procesji Bożego Ciała ulicami w takiej formie jak było do tej pory. W związku z tym w naszej Parafii uroczystość „Bożego Ciała” uczcimy w następujący sposób:

Będą 3 msze św. o g. 8.00; 9.30 i 11.00. Po mszach o g. 8.00 i 9.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne i Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.

Po mszy o g. 11.00 będzie też nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Na terenie kościelnym nie ma ograniczeń ilości osób.

Wobec powyższego zapraszam do udziału w procesji wszystkie poczty sztandarowe, feletrony, Panów do baldachimu, Panów z Bractwa św. Jana, dziewczynki sypiące kwiatki, niosący poduszki, adorujące, ministrantów i cała służbę liturgiczną – oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Po mimo tych wszystkich ograniczeń, chciałbym byśmy jak najgodniej oddali cześć Jezusowi Eucharystycznemu. W kościele prosiłbym poszczególne wioski aby na miarę aktualnych możliwości udekorowały ołtarze przy których tak jak na Boże Ciało wspólnie się będziemy modlić!

Ołtarz główny Kębłowo,

M.Bożej – Adamowo;

św. Jan Nepomucena – Nowy Widzim;

M.B.Szkaplerznej – Stary Widzim

św. Józefa - Stradyń.

Proszę tutaj o pomoc i koordynacje członków rady parafialnej z poszczególnych wiosek! Dekoracje ołtarzy kościoła i otoczenia wokół świątyni robimy w środę po wieczornej mszy św.

Proszę także wszystkich Parafian o udekorowanie swoich domów, posesji tak jak zawsze na Boże Ciało, co będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g.18.00; w niedzielę po mszy o g.11.00.

2020-05-30, Ogłoszenie - 30.05.2020

KOCHANI  PARAFIANIE!

Trwa cały czas ogłoszona pandemia koronawirusa. Od dziś zniesiono limit osób obecnych w kościele, obowiązuje jednak w kościele i po za nim zachowanie odpowiedniej odległości od siebie min. 2 m. Proszę więc tak siadać w ławkach na przestrzeni całego kościoła, aby zachować odpowiednią odległości od siebie dla zdrowia i dobra innych i siebie.

Wszystkich w kościele za wyjątkiem duchownego sprawującego kult religijny i czytających obowiązują maseczki na twarzach.

Od przyszłej niedzieli zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. Będą z niej mogły skorzystać tylko osoby:

- w podeszłym wieku,

- chore z infekcjami (katar, kaszel, temperatura),

- oraz osoby, które boją się o zdrowie i czują wielką obawę przed zarażeniem.

Kochani Parafianie dzięki tym przepisom chciałbym bardzo zachęcić do uczestnictwa we mszy św. w kościele do korzystania z sakramentów św. tak jak to było wcześniej. Wielu z racji pandemii nie było długo w kościele, nie było u spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszam!

Ks. Abp. wydłużył czas tegorocznej spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 14.09. do ur. Podwyższenia Krzyża św.

Od najbliższej środy wracamy do cotygodniowej nowenny do M.B.N.Pomocy  i różańca. Proszę, żeby kolejne róże różańcowe odmówiły o g.17.30 różaniec. Zaktualizowany harmonogram odmawiania różańca jest wywieszony w gablotce. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie o g.17.00 i okazja do adoracji w ciszy, a o 17.30 proszę rozpocząć różaniec. O g. 18.00 Nowenna do M.B.N.Pomocy i msza św.

Z modlitwą za Was wszystkich i nadzieją, że każdego dnia bedzie lepiej!

Ks. Andrzej Kruś - prob. Parafii Kębłowo

2020-05-16, Ogłoszenie - 16.05.2020

W związku z trwającą epidemią koronowirusa

wg. aktualnych przepisów:

w naszym Kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 75 osób!

Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek na twarzy

i zachowanie bezpiecznej odległości higienicznej

od siebie – min. 2 m.

Jeżeli przyjdzie więcej osób mogą uczestniczyć we mszy przed Kościołem

w bezpiecznej odległości od siebie min. 2 m.

Głośniki na zewnątrz będą włączone.

Kochani Parafianie dzięki tym przepisom już teraz bardzo zachęcam do uczestnictwa we mszy św. w kościele do korzystania z sakramentów św. Wielu czuje że msza przez środki masowego przekazu, owszem kiedy nie można inaczej, ale uczestniczenie we mszy w kościele to zupełnie coś innego, a przedewszystkim możliwość skorzystania z sakramentów pokuty i Eucharystii.

Serdecznie zapraszam! Pamietajmy o zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa dla dobra innych i naszego!

Z modlitwą za Was wszystkich i nadzieją, że każdego dnia bedzie lepiej!

Ks. Andrzej Kruś - prob. Parafii Kębłowo

1 « [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] » 32