Dodano: 2016-01-24, III Niedziela Zwykła - 24.01.2016

III Niedziela Zwykła – 24.01.2016r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace remontowe w kościele. Dziękuję też za modlitwę i duchowe wsparcie, o którym nie powinniśmy zapominać!

Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P 2, 9). Pamiętajmy na co dzień o budowaniu jedności i miłości między nami chrześcijanami!

Zakończyła się tegoroczna kolęda. W tym roku, jak mówiłem, podjąłem decyzje o podzieleniu Parafii na dwie części. W tym roku kolędę mieli Parafianie na wioskach, w przyszłym roku kolęda będzie w Kębłowie. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, których odwiedziłem z kolędowym błogosławieństwem, za wielką życzliwość, gościnność i rozmowy na tematy religijne i parafialne. Dziękuję za wszystkie ofiary kolędowe, które jak mówiłem, przeznaczamy na spłatę prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Bartłomieja. Mszę św. za Parafian których nie odwiedziłem z kolędowym błogosławieństwem, a więc za mieszkańców Kębłowa, odprawie za tydzień w niedzielę 31.01. o g.11.00.

Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych – pierwsza w nowym roku, odbędzie się 01-05.02.2016 r. o g. 19.00 we Farze Wolsztyńskiej.

W tym tygodniu wyjątkowo msza św. będzie tylko w środę o g.18.00. Wcześniej o g.17.30 będzie różaniec.

W przyszły wtorek 2.02. przypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o g. 8.00, 10.00 i 18.00 połączone z poświęceniem i zapaleniem świec gromnicznych. Proszę o przyniesienie świec na mszę św. proszę je jak zawsze zabezpieczyć, by nie pokapać woskiem ławek i posadzki. W uroczystość Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to święto wszystkich zgromadzeń zakonnych. Podobnie jak w ub. latach szczególnie będziemy się modlili w ich intencji, oraz o nowe i liczne powołania zakonne, a przed kościołem zbierać będziemy ofiary na zakony kontemplacyjne.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

Zm. +Piotr Magnisiak z Kębłowa – pogrzeb w środę o g.11.00

+Waldemar Drzewiecki ze Starego Widzimia – pogrzeb będzie w Poznaniu – data będzie dopiero ustalona.

Wieczny odpoczynek ….