Dodano: 2016-01-09, Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2016

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2016r.

Przeżywamy dziś niedzielę chrztu Pana Jezusa. W roku jubileuszu 1050 r. chrztu Polski ma ona szczególne znaczenie. Obyśmy zawsze wracali do źródła naszej wiary jakim jest chrzest św. Liturgicznie kończy się czas Bożego Narodzenia, ale w naszej polskiej tradycji, śpiewamy kolędy i przeżywamy ten okres aż do 2.02. do M.B. Gromnicznej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na misje zbierane w święto Trzech Króli.

Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy 97 r. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O g.11.00 będzie msza św. w intencji poległych powstańców, zwłaszcza z naszego terenu i Parafii. Po mszy św. delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem powstańców na naszym cmentarzu. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Także w dzisiejszą niedzielę tradycyjnie już po raz XIX odbędą się Kolędowe Spotkanie Chórów i Kapel Muzycznych z okolicznych miejscowości i parafii. Koncert jak co roku organizowany jest przez Wolsztyński Dom Kultury, oraz filie WDK w Kębłowie, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn. Kolędowanie rozpocznie się o g.14.00. Pragnę wszystkich Parafian bardzo serdecznie zaprosić na to coroczne piękne kolędowanie.

Za tydzień III niedziela miesiąca. Pierwszy raz w nowym roku będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Bartłomieja.

Kolęda ciąg dalszy - plan kolędy wywieszony jest w gablotce.

Przypominam: w czasie kolędy w styczniu msze św. w tygodniu są tylko rano o g. 8.00, a biuro parafialne, czynne tylko po rannej mszy św. W styczniu są jeszcze wolne intencje na g. 8.00.

W czasie kolędy w środy nie ma wystawienia Najśw. Sakramentu i różańca prowadzonego przez poszczególne róże różańcowe. Nowy harmonogram różańca będzie obowiązywał od lutego.