Dodano: 2015-09-20, XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2015

XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2015r.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się w int. naszej Parafii, prac remontowych, zwłaszcza przy kościółku św. Wawrzyńca, za dobrodziejów, a składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

W piątek 18.09. wspominaliśmy w liturgii św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży. Z tej też okazji  dziś na mszy św. o g.11.00 poświęcimy nowy sztandar ministrantów ufundowany przez byłych, dorosłych ministrantów, którzy w tym kościele służyli przy ołtarzu. Na tą mszę św. serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów od najmłodszych aż do seniorów, wraz z rodzinami, którzy służyli tutaj do mszy św.

UWAGA! Chłopcy którzy chcieli by zostać ministrantami!!! Kandydaci na ministrantów proszę by zgłosili się do ks. proboszcz.

Kończy się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” A dziś na zakończenie tego tygodnia w Niedzielę Środków Masowego Przekazu zachęcam do modlitwy za dziennikarzy i wszystkich związanych z mediami o rzetelną sumienną pracę na rzecz przekazywania prawdy i budowania dobra.

W imieniu Siostry Barbary z Lwowa pragnę bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary i pomoc, oraz życzliwość którą parafianie okazali siostrze!!! Była tym bardzo zbudowana i wyjeżdżając na Ukrainę mówiła, że chętnie by tu do Polski wróciła!!!

UWAGA! Dzieci I-Komunijnych!

Pierwsze spotkanie z dziećmi kl.III, I-Komunijnych będzie w środę 23.09. o g.16.00 w Kościele.

Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w farze Wolsztyńskiej w dn. 28.09.-02.10.2015r. Początek 28.09. o g. 19.00.

Jutro 21.09. liturgia obchodzi święto św. Mateusza Ap. i Ew. a w środę wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.