Dodano: 2015-08-01, XVIII Niedziela Zwykła - 02.08.2015

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVIII Niedziela Zwykła - 02.08.2015r.

Przeżywamy I niedzielę sierpnia. Biskupi polscy jak zawsze zachęcają, by w tym miesiącu zachować abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych. Hasłem tegorocznego miesiąca trzeźwości są słowa: „Abstynencja dzieci wspólną troską”

Wszystkim kierowcom, którzy w ub. niedzielę święcili pojazdy w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać” Zebrane ofiary przeznaczamy na prace remontowe przy Kościółku św. Wawrzyńca. Osobne podziękowanie kieruję do Strażaków, którzy kierowali ruchem i porządkiem podczas święcenia pojazdów. Jeżeli ktoś by chciał jeszcze poświęcić samochód, proszę po mszy św. podjechać pod zakrystię!

Dziś 02.08. tradycyjnie przez naszą Parafię przechodzi XXIII Salezjańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. g.10.00 pielgrzymi mają przerwę w Starym Widzimiu. Natomiast jutro w poniedziałek 03.08. przez Nowy Widzim będzie przechodziła zielonogórsko-gorzowska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W N.Widzimiu będą ok. g.13.00, gdzie mają przerwę na obiad. Zwracam się, jak co roku, z prośbą do mieszkańców Starego i Nowego Widzimia oraz wszystkich Parafian o skromne ugoszczenie pielgrzymów, oraz komu czas pozwoli o przybycie na miejsce postoju na wspólną modlitwę i śpiew. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Okażmy im otwarte serce, a oni będą pamiętać o nas przed tronem Jasnogórskiej Pani!

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie tylko w piątek 07.08. przed wieczorną mszą św. Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa w piątek o g.19.00.

Za tydzień w poniedziałek 10.08. przypada odpust św. Wawrzyńca w kościółku na cmentarzu. Msza św. odpustowa będzie o g.18.00. Pół godziny wcześniej o 17.30 będzie różaniec za zmarłych, który proszę by poprowadziły Matki Różańcowe. W dzień odpustu na cmentarzu jak zawsze będziemy modlić się za zmarłych Parafian i wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu. Zapraszam wszystkich Parafian, oraz tych wszystkich, którzy mają swoich zmarłych na naszym cmentarzu do udziału w tej mszy św. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Proszę też wszystkich o bieżące porządkowanie grobów i cmentarza.

Za tydzień przed Kościołem sierpniowa zbiórka ofiar na KUL.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.