Dodano: 2015-07-04, XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2015

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2015r.

Niedziela Pielgrzymki do M.B. Wieleńskiej

W dzisiejszą niedzielę 05.07. nasza Parafia pielgrzymuje do Matki Bożej Wieleńskiej. Rano o g. 5.00 z kościoła wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka do Wielenia. W tym roku sanktuarium wieleńskie obchodzi 10 lecie koronacji figury M.B. ucieczki grzeszników. Sumie odpustowej o g. 11.15 przewodniczyć będzie ks. abp. St. Gądecki.

Natomiast, tak jak w ub. roku o g. 10.00 odprawię mszę św. w sanktuarium dla naszych pielgrzymów i w int. całej naszej parafii.

W związku z tym dziś w naszym kościele msze św. są: o g. 8.00 i 17.00. Zachęcam do pójścia, czy pojechania na doroczny odpust. Powrót pielgrzymów przewidziany jest ok. g. 18.00 na koniec mszy św. w kościele. Zachęcam do wyjścia na drogę, by przywitać powracających pielgrzymów, a później na chwilę modlitwy w kościele.

Za dwa tygodnie w niedz. 19.07. odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystą Sumę odpustową z procesją wokół Kościoła, odprawi Ojciec Oblat  z Obry, o godz. 11.00. W czasie tej mszy św. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. zostaną przyjęte do szkaplerza. Proszę by dzieci przyszły w strojach komunijnych. Jest to też okazja do przyjęcia szkaplerza św. przez wszystkich chętnych. Jak zawsze też proszę o udział w procesji wszystkie poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów z Bractwa św. Jana oraz Panów do Baldachimu.

Przypominam, że msze św. w tygodniu są o g.19.00 dodatkowa o g.18.30. W soboty msza św. z niedzieli o g.18.00.

W sobotę 11.07. w liturgii wspominamy św. Benedykta – patrona Europy!

W poniedziałek 6 lipca rusza 81 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” Szczegóły dla wybierających na stronie internetowe: www.poznanskapielgrzymka.pl.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.