Dodano: 2015-06-20, XII Niedziela Zwykła - 21.06.2015

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła - 21.06.2015r.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii zwłaszcza przy kościółku św. Wawrzyńca na cmentarzu.

W tym tygodniu w piątek, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Spowiedzi i msze św. na zakończenie roku będą wg. następującego planu:

W czwartek o g.11.00 msza św. dla gimnazjum;

W piątek o g. 8.00 msza św. dla szkoły podstawowej w Kębłowie.

Dla szkoły w St. Widzimiu msza na zakończenie roku szkolnego, będzie w czwartek o g. 8.00 w szkole.

Okazja do spowiedzi św. będzie w środę wg. następującego planu:

od g. 15.00 – dzieci z wiosek;

od g. 15.30 – dzieci z Kębłowa:

od g. 16.00 – młodzież gimnazjalna i szkół średnich.

Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby dopilnowali, by dzieci i młodzież była u spowiedzi i komunii św. na zakończenie roku, by podziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 28.06. już po raz IV odbędą się Spotkania Folklorystyczne Ziemi Wolsztyńskiej. Msza św. podczas której będą śpiewać zaproszone zespoły będzie o g. 12.00. W tym roku będziemy gościć zespoły: z Nowej Zelandii, Rumunii i Polski – szczegóły na plakatach.

Ponad to zespoły będą koncertować:

w sobotę 27.06. o g.14.00 w Skansenie Wolsztyńskim,

w niedzielę o g.15.00 w Kębłowie na stadionie.

Zespoły przejdą w barwnym korowodzie z domu Kultury w Kębłowie na stadion o g.14.30. SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!

Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu między jedną a drugą mszą św. wieczorną, w środy w łączności z Nowenną do M.B.N.Pomocy. Serdecznie zachęcam i zapraszam!

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 24.06. św. Jan Chrzciciela, a w sobotę 27.06. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Za tydzień przed Kościołem czerwcowa zbiórka ofiar na KUL i PWT.

Dzień chorych: msza św. z udzielaniem sakramentu chorych w naszym kościele będzie tradycyjnie w ur. Piotra i Pawła 29.06. o g.10.00. Już dziś serdecznie zapraszam i proszę wszystkich o pomoc w przywiezieniu, czy pomoc w dojściu chorym do kościoła. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, będzie objazd po domach. Proszę o zgłoszenie tych chorych w zakrystii.

Tradycyjna parafialna piesza pielgrzymka do Wielenia do Matki Bożej Wieleńskiej będzie w niedzielę 05.07. Plan wisi w Gablotce. W tym roku przypada 10 r. koronacji figury M.B.Wieleńskiej – Ucieczki Grzeszników.

W dniach 6-15 lipca idzie 81 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” Szczegóły dla wybierających na stronie internetowe: www.poznanskapielgrzymka.pl.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.