Dodano: 2015-06-07, X Niedziela Zwykła - 07.06.2015

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela w oktawie  Bożego Ciała - 07.06.2015r.

Dziś w pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy VIII Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy” Przed Kościołem zbieramy ofiary na świątynię Bożej Opatrzności.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. o Najśw. Sakramencie z procesją wokół kościoła będą o g. 18.00, a dziś w niedzielę o g. 11.00. Bardzo serdecznie zachęcam do udziału w oktawie Bożego Ciała, by uczcić Jezusa Eucharystycznego i przyjąć Go do swojego serca. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, kiedy to tradycyjnie będziemy też święcić wianki. Proszę o zrobienie pięknych wianków i przyniesienie je do kościoła do poświęcenia.

W piątek przypada ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. O g.18.00 msza św. w kościele, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem do figury Serca Pana Jezusa na ul. Wolsztyńskiej. W ten sposób zakończymy tegoroczny obchód oktawy Bożego Ciała i ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. Po mszy św. i procesji tradycyjnie już, Panów z Bractwa św. Jan, Panów noszących baldachim zapraszam na spotkanie.

W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne uczczenie Najśw. Sakramentu w ur. Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała i aktywnie włączyli się w budowę ołtarzy, szczególnie mieszkańcom całego Nowego Widzimia i Adamowa i Radzie Parafialnej. Ołtarze były bardzo ładnie przygotowane z nowymi pomysłami, bogato ubrane kwiatami. Myślę, że bardzo godnie każdy ołtarz przyjmował Jezusa Eucharystycznego. Dziękuję za przygotowanie trasy, dekoracje domów oraz uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, poduszki, Panom z Bractwa św.Jana, Panom od baldachimu, dziewczynką sypiącym kwiatki i adorującym, ministrantom, lektorom, organiście i przygotowującym nagłośnienie, Panu Kościelnemu. Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój apel i prośbę, by zjednoczyć się dla uczczenia i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Osobne i bardzo serdeczne podziękowania dla Strażaków z OSP za pokierowanie ruchem i zabezpieczenie spokojnego przejścia procesji. Wielkie „Bóg zapłać”

Wyjazd dzieci I-komunijnych do Rokitna w środę 17.06. o g.8.00 z przed kościoła; dzieci ze St.Widzimia z przed szkoły. Koszt autokarów 30 zł. od osoby. Do piątku proszę o listę dzieci i rodziców którzy pojadą. Będą jeszcze wolne miejsca, kto by chciał pojechać proszę się zgłosić do ks. proboszcza.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.