Dodano: 2015-05-31, Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 31.05.2015

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. - 31.05.2015r.

Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Kończy się miesiąc maj. Od jutra 01.06. tradycyjnie, będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, wg. tego samego planu co nabożeństwa majowe.

01.06. Dzień Dziecka przypominam nam o naszych najmłodszych. Przypominam nam też i o tym, że Pan Jezus najbardziej ukochał dzieci. My powinniśmy naśladować naszego Pan, szczególną troską obejmując nasze dzieci dając im to co najlepsze i najpiękniejsze – naszą miłość! Pamiętajmy o naszych małych pociechach, nie tylko w tym wymierzę ziemskim, by im zrobić niespodziankę czy prezent, ale także w modlitwie przed Panem Bogiem, prosząc o mądrość, uczciwość i wzajemną miłość młodego pokolenia.

W czwartek 04.06. przypada ur.Najśw.Ciała i Krwi Pana Jezusa „Boże Ciało” Msza św. o g. 8.00; o g.10.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Kębłowa, tak jak w ub. latach: ul. Rauera i Jujki; przy czwartym ołtarzu na Rynku, będzie uroczysta msza św. w int. naszej Parafii. Proszę o przygotowanie 4 – ołtarzy zgodnie z ustaleniami:

1 i 2 ołtarz, mieszkańcy Nowego Widzimia,

3 ołtarz mieszkańcy Adamowa,

4 ołtarz na rynku w parku przy którym będzie msza św. - Rada Parafialna.

Zwracam się, tak jak co roku, do wszystkich Parafian, jako Wasz Proboszcz, z gorącym apelem i prośbą, aby nie lękać się i zaangażować w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, ołtarzy i całej trasy procesji. Chrystus Eucharystyczny, który idzie ulicami naszej miejscowości, chce nam, jak co roku w Boże Ciało błogosławić! Przygotujmy Mu godną trasę i miejsce, gdzie się zatrzymie i będzie nas karmił swoim słowem i chlebem!!! Nie oglądajmy się jeden na drugiego, ale zróbmy wszystko co w naszej mocy, bo to mnie Pan Bóg kiedyś zapyta: czy przygotowałeś mi miejsce? Proszę też wszystkich Parafian o godny udział w Procesji Bożego Ciała i wspólne publiczne wyznanie naszej wiary. Nie bójmy się też udekorować naszych domów symbolami religijnymi, nawet jak nie idzie tam procesja.

O udział w procesji Bożego Ciała i później w oktawie, tradycyjnie proszę wszystkie poczty sztandarowe, feretrony, poduszki, Panów z Bractwa św.Jana, Panów do baldachimu, dziewczynki sypiące kwiatki i adorujące, ministrantów, oraz dzieci z kl. III – I-komunijne aby szły w albach.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g. 18.00, a w niedzielę po mszy św. o g.11.00.

Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki będzie we wtorek i środę 02 i 03.06. o g. 16.30 przy Kościele. Proszę też bardzo rodziców, zwłaszcza mamy, o pomoc i dopilnowanie tych dzieci.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ponieważ jest Boże Ciało, a w piątek jest też ślub okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w środę 3.06.

- od g.15.00 do 16.00 dla dzieci z wiosek,

- od g.16.00 do 17.00 dla dzieci z Kębłowa.

Msza św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00.

Za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca będziemy przeżywać VIII Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy” Przed Kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na świątynię Bożej Opatrzności.

Informacje dla Parafian.

- 06.06. jak co roku odbywać się będzie 19 już Lednickie Spotkanie Młodzieży. Klerycy z Obry organizują wyjazd na Lednicę. Zgłoszenia na wyjazd bezpośrednio u nich, lub przez stronę internetową klasztoru w Obrze.

- Cmentarz.

1. Będzie jeden śmietnik z tyłu cmentarza – proszę o segregacje.

2. Proszę nie wkładać starych wieńców, kwiatów i zniczy pod pomnikim powstańców i pod Krzyż – robi się tam bałagan.

3. Proszę też o zabieranie baniaków do wody, które poniewierają się potem miedzy grobami.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.