Dodano: 2015-05-03, V Niedziela Wielkanocna 03.05.2015

V Niedziela Wielkanocna - 03.05.2015r.

Dziś 3.05. przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Konstytucji 3 maja. Chociaż liturgicznie Episkopat Polski, z racji niedzieli przeniósł tą uroczystość na 2.05. Msze św. jak w każdą niedzielę. O g.11.00 – będzie msza św. za naszą Ojczyznę, w int. wszystkich strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana, oraz w int. wszystkich tegorocznych maturzystów naszej Parafii. Serdecznie zapraszam na tą mszę św. wraz z całymi rodzinami.

Dziś na zakończenie tygodnia modlitw o powołania przed Kościołem zbieramy ofiary na nasze Poznańskie Seminarium Duchowne.

Rozpoczął się maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie, podobnie jak różaniec, jeżeli są dwie msze, to po pierwszej mszy, jak jedna, to po mszy św. wieczornej. W środy majowe będzie połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam, by jak najliczniej przychodzić na te nabożeństwa. Proszę też, by na wioskach przy figurach, Parafianie także się gromadzili i odśpiewali litanię do Matki Bożej.

Uwaga Dzieci I-Komunijne.

Kolejne spotkanie z dziećmi kl.III tutaj w Kościele będzie we wtorek 05.05.  o g. 16.00. Obecność obowiązkowa!

Od przyszłego poniedziałku 11.05. przez 3 dni będą trwały dni modlitw o dobre urodzaje. Ponieważ na zakończenie tych dni, gdzie mamy mszę św. na cmentarzu, wypadnie II środa miesiąca, msza św. w int. żywych będzie wyjątkowo przesunięta na 6.05. na I środę miesiąca. Na cemntarzu odprawimy mszę św. za zmarłych.

A wszystkich Parafian, nie tylko rolników, proszę jak zawsze, aby przez zamówione msze św. wspólną modlitwę wyprosili dobrą pogodę, obfite plony i ustrzeżenie nas od klęsk żywiołowych.

W piątek 8.05. przypada ur. Św. Stanisława Bp. i M. – patrona Polski.

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.