Dodano: 2015-05-10, VI Niedziela Wielkanocna 10.05.2015

VI Niedziela Wielkanocna - 10.05.2015r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za  ofiary na nasze Poznańskie Seminarium Duchowne. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu w Tybecie, co polecam wszystkim naszym Parafianom.

Od jutra, a więc w poniedziałek, wtorek i środę 11, 12, 13. 05.2015r.  będziemy przeżywać dni modlitw o dobre urodzaje tzw. „Dni Krzyżowe” Każdego dnia o g.18.00 wyruszy z kościoła procesja:

- I dzień do krzyża na ul. Jujki, Rauera;

- II dzień do figury na ul. Stradyńskiej;

- III dzień do figury Najśw.Serca P.Jezusa i na cmentarz;

po procesji msza św. w kościele, a w trzeci dzień na cmentarzu w kościółku.  W poszczególne dni formularz mszalny będzie w następujących intencjach:

- w pierwszy dzień: „O dobre zasiewy”

- w drugi: „O uświęcenie pracy ludzkiej”

- w trzeci dzień: „O odpowiednią, dobrą pogodę”

Zapraszam do udziału w tych szczególnych dniach całą naszą parafię i każdego z osobna. Człowiek może wiele, ale w tym wszystkim potrzeba Bożego Błogosławieństwa. Prośmy o nie, gdy jest ku temu stosowny czas. Proszę też, by przynajmniej z każdego domu, rodziny, jedna osoba uczestniczyła w tych publicznych modlitwach.

W środę z racji dni krzyżowych, nie będzie adoracji i nowenny, proszę tylko, o odmówienie o g.17.30 różańca w kościele przez kolejną różę.

Za tydzień w niedzielę 17.05. na mszy św. o g. 10.00 - 41 dzieci naszej Parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. W związku z tym w przyszłą niedzielę msze św. będą: o g. 8.00; 10.00 I-Komunia i 12.00. Proszę o pozostawienie mszy św. o g.10.00 do dyspozycji dzieci i ich najbliższych. I komunia jest zawsze wielkim świętem dla całej Parafii i proszę Parafian o gorliwą modlitwę w tej intencji.

Ostatnia próba z dziećmi będzie we wtorek o g. 16.00. I spowiedź dla dzieci w piątek wg. ustalonego planu; spowiedź dla rodziców, chrzestnych, najbliższych w piątek po mszy wieczornej od 18.30 do 19.30.

O przygotowanie kościoła na I Komunie św. a więc sprzątanie, dekoracje itp. proszę rodziców dzieci kl. II; W tym roku rodzice także zdecydowali się na firmę sprzątającą i pokrywają wszystkie koszty z tym związane. Przypomnienie: Jeżeli jesteśmy uczestnikami I-komunii św. pamiętajmy o tym, by w tej mszy św. uczestniczyć przyjąć komunię św. w int. tego dziecka, i w ten sposób dać dobre świadectwo wiary i miłości do P.Boga!

Rocznica I Komunii św. dla dzieci kl.IV będzie na zakończenie „Białego Tygodnia” w niedzielę 24.05.2015 na mszy św. o g.11.00. Spotkanie z dziećmi będzie w czwartek 21.05. o g.16.00.

Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Zesłanie Ducha św. – Zielone Świątki.

Trwa maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie, podobnie jak różaniec, jeżeli są dwie msze, to po pierwszej mszy, jak jedna, to po mszy św. wieczornej. W środy majowe jest połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam, by jak najliczniej przychodzić na te nabożeństwa. Proszę też, by na wioskach przy figurach, Parafianie także się gromadzili i odśpiewali litanię do Matki Bożej.

Za tydzień III niedziela miesiąca. Będziemy się modlić się za naszą Parafię,  w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

W tym tygodniu w sobotę 16.05 liturgia wspomina św. Andrzeja Bobolę, którego relikwie mamy w naszym relikwiarzu, w środę M.B.Fatimskiej.

Odpust św. Jana Nepomucena, przypadnie w sobotę 23.05. O g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

W dniach 16-17.05. w Świętnie odbędzie się XIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II i X r. nadania tego imienia Szkole Podstawowej w Świętnie. Szczegóły na plakatach. Organizatorzy serdecznie zapraszają!!!

Przewodnik Katolicki, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

Zm. +Jan Przybyła ze Starego Widzimia – pogrzeb odbył się w środę! Wieczny odpoczynek …