Dodano: 2014-12-28, Niedziela św. Rodziny - 28.12.2014

NIEDZIELA ŚW. RODZINY – 28.12.2014

Dziś Niedziela św. Rodziny. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, zwłaszcza w naszej Parafii, by były na wzór Jezusa, Maryi i Józefa.

W Sylwestra 31.12. w ostatni dzień roku kalendarzowego, uroczystą mszę św. na zakończenie roku, odprawimy o g.16.00. Będzie ona poprzedzona godzinną dziękczynną adoracją Najśw. Sakramentu wraz z różańcem, od g.15.00. Serdecznie zapraszam!

Nowy Rok – ur. Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju!

W Nowy Rok msze św. będą: 9.30; 11.00 i 17.00, nie będzie mszy o g. 8.00!

Kolęda, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin, rozpoczniemy od jutra 29.12.

Pragnę przypomnieć, że kolęda to duszpasterskie odwiedziny kapłana, połączone z Bożym Błogosławieństwem rodzin. Przygotowujemy: na białym obrusie zapaloną świecę, krzyż oraz wodę święconą z kropidłem. Tak jak w ubiegłych latach będę wdzięczny za rzeczową rozmowę na temat Parafii, jej aktualnych problemów i życia religijnego. Proszę byście zadbali, aby na kolędzie byli obecni wszyscy członkowie rodziny i wspólnie przeżyli to spotkanie. Wszystkie ofiary składane podczas tegorocznej kolędy są przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Kolęda rozpoczyna się o godz. która jest wyznaczona na dany dzień. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce przed Kościołem.

Prośba też do Parafian - nie przygotowywać posiłku rano, obiad w jednym umówionym miejscu i dopiero na koniec posiłek, jeżeli jest to przewidziane przez Parafian u których kończy się kolęda.

W czasie kolędy w styczniu msze św. w tygodniu będą tylko rano o g. 8.00, a biuro parafialne, czynne tylko po rannej mszy św. W styczniu są jeszcze wolne intencje na g. 8.00.

W czasie kolędy w środy nie będzie też wystawienia Najśw. Sakramentu i różańca prowadzonego przez poszczególne róże różańcowe. Nowy harmonogram różańca będzie obowiązywał od lutego.

Informacje dla Parafian:

W naszym kościele koncerty kolęd:

- 03.01. sobota g.18.00 zespół „TAKTON”

- 06.01. III Króli – na wszystkich mszach św. zespół „AUDIO Z”

- 18.01. niedziela g.14.00 – XVIII Spotkania Kolędowe – Kębłowo 2015

- 04.01. niedziela g.11.00 – Jasełka – dzieci Szk. Podstawowej z Kębłowa

Przed Kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki, oraz nr „Miłujcie się”