Dodano: 2014-10-26, XXX Niedziela Zwykła 26.10.2014

XXX Niedziela - rocznica poświęcenia Kościoła - 26.10.2014r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace remontowe w kościele. Dziękuję też za modlitwę i duchowe wsparcie, o którym nie powinniśmy zapominać!

Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym sprzątali i porządkowali nasz parafialny cmentarz. „Bóg zapłać”

Dzisiejsza niedziela to dzień wspomnienia rocznicy poświęcenia Kościoła Parafialnego. Przypomnę: 03.11.1857 r. nastąpiło poświęcenie naszego Kościoła, a 12.09.1897 r. odbyła się konsekracja naszej świątyni.

Kończy się tydzień misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią wśród narodów” . Dziś przed Kościołem zbieramy ofiary na misje!

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania.

Dziś spotkanie dla rodziców i świadków bierzmowania na mszy św. o g.11.00. Proszę o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców.

Spowiedź przed bierzmowaniem i jednocześnie przed Wszystkimi Świętymi dla wszystkich Parafian z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w piątek 31.10.od g.18.30-20.00.

Sakrament Bierzmowania będzie w poniedziałek 10.11.2014 r. o g.17.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp. Grzegorz Balcerek.

We wtorek 28.10. liturgiczne wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę przypada 1.11. - Wszystkich Świętych. Msze św. będą: - tutaj w Kościele o g. 8.00 i 9.30; nie będzie mszy św. o g.11.00; - na cmentarzu o g. 13.00; najpierw procesja za zmarłych i msza św. ze Słowem Bożym za wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu.

W niedzielę 2.11. w Dzień Zaduszny msze św. będą: - w Kościele o g. 8.00, 9.30;

- o g.10.30 w kościółku na cmentarzu będzie różaniec za zmarłych

- o g.11.00 msza św. i po tej mszy procesja za zmarłych na cmentarzu.

W dniu Wszystkich Świętych zbieramy ofiary na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza na pokrycie kosztów wywozu śmieci, poboru wody i bieżących prac konserwacyjnych kościółka św. Wawrzyńca. Ofiary na ten cel, będziemy zbierać też w czasie mszy św. i różańca za zmarłych z wymieniankami. Bardzo proszę o zrozumienie tej prośby!!!

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

Do specjalnej skrzynki wystawionej pod chórem będzie można wrzucać jednorazowe wymieniani z okazji dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Proszę o zaznaczenie z jakiej wioski są wymienianki, by później w wyznaczonym dniu modlić w intencji tych zmarłych, oraz o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki na wymienianki można sobie zabrać ze stoliczka pod chórem.

W tym roku wszystkie ofiary z wymienianek przeznaczam na prace konserwacyjne Kościółka św. Wawrzyńca na cmentarzu.

Przed Kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki, Kalendarz-cegiełka Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu – cena 3zł. oraz „Miłujcie się”

Zm. +Eugeniusz Lehmann z Kębłowa – pogrzeb w poniedziałek o g.11.00. Wieczny odpoczynek …