Dodano: 2014-10-05, XXVII Niedziela Zwykła 05.10.2014

XXVII Niedziela Zwykła - 05.10.2014r.

Dzisiaj dzieci kl. III na mszy św. o g. 11.00 mają uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców. Serdecznie zapraszam!

Za tydzień 12.10. będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie” W tym dniu w naszej Parafii o g.11.00 będzie uroczysta msza św. i różaniec dziękczynny za ubiegłoroczną kanonizację J.P.II, a przed kościołem tradycyjnie już, będziemy zbierali ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionych dzieci. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszam!!!

Także w tym roku, podobnie jak w ub. latach, podczas Dnia Papieskiego, Szkolne Koło Caritas, działające przy szkole podstawowej w St.Widzimiu, będzie rozprowadzało „papieskie kremówki” Będą one pakowane po 2 szt. w kwocie 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Kremówki są przygotowane przez centralę Caritas i będą do nabycia tylko w przyszłą sobotę i niedzielę po mszach św.

Trwa październik – miesiąc różańca św. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odbywać się będą:

- Dla dzieci – poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o g. 17.00;

- Dla młodzieży i dorosłych:

w środy i w soboty przed wieczorną mszą, a więc o g. 17.30, w pozostałe dni o g. 18.00 między pierwszą, a drugą mszą św. Z tej racji  w październiku w te dni msza św. która ma być o 18.00 będzie zawsze po różańcu. W niedzielę różaniec po mszy św. o g. 11.00.

Bardzo serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych. Kiedy nie mogę przybyć do kościoła na różaniec, zachęcam do indywidualnego odmawiania tej modlitwy,                       czy też we wspólnocie na wiosce.

We wtorek 7.10. przypada święto M.B.Różańcowej.

UWAGA! Kandydaci do Bierzmowania!!!

Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 10.10. o g. 18.00 w kościele.

Jesienne sprzątanie cmentarza, przed wszystkimi świętymi, planujemy w sobotę 25.10. Już dziś proszę o pomoc wszystkich Parafian, tak jak co roku, i proszę też o zadbanie o groby swoich najbliższych. W tym roku podczas sprzątania, planujemy uporządkowanie kolejnych sektorów cmentarza. Przy tej okazji przypominam, że jeżeli ktoś planuje likwidacje grobu – skopanie go - winien to zgłosić, by odnotować to w księgach i systemie informatycznym cmentarza. Podobnie stawiając nowy pomnik powinien to zgłosić w biurze parafialnym.

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

Zm. śp. Tadeusz Winiarz z Kębłowa – pogrzeb w poniedziałek o g. 11.00. Wieczny odpoczynek …