Dodano: 2014-08-31, XXII Niedziela Zwykła 31.08.2014

XXII Niedziela Zwykła - 31.08.2014r.

Wszystkim Parafianom uczestniczącym w naszym dorocznym odpuście św. Bartłomieja, połączonym z wprowadzeniem relikwii naszego patrona, za wspólną modlitwę i pomoc w przygotowaniach, a także za dary stołu, serdecznie dziękuję – „Bóg zapłać” Relikwie św. Bartłomieja są i dziś wystawione do adoracji. Po mszy św. każdy kto tylko pragnie je uczcić może to uczynić. A wszystkich Parafian bardzo zachęcam, w myśl słów homilii ks. Biskupa, aby odnowić kult naszego patrona św. Bartłomieja, który dzięki opatrznościowemu odnalezieniu relikwii, jest nam dany na trudne obecne czasy.

Jutro w poniedziałek 01.09. rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Plan rozpoczęcia roku szkolnego w naszych szkołach jest wywieszony w gablotce!

1.09. przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na mszy św. o g.19.00 modlić się będziemy za wszystkich poległych, pomordowanych w czasie wojny; a także za pomordowanych kapłanów, zakonników i siostry zakonne. Proszę Was także o modlitwę w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

Objazd chorych będzie w najbliższą sobotę 06.09. od g.8.00. Proszę o zgłoszenie chorych, których mam nawiedzić z sakramentami św.

W przyszły poniedziałek 8.09. przypada święto Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej. Z tej okazji na mszy św. o g.18.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego na tegoroczne zasiewy. Zachęcam do przyjścia na mszę św. i przyniesienia ziarna.

Uwaga Kandydaci do bierzmowania!

Pierwsze po wakacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w piatek 12.09.2014 o g. 19.00 w Kościele. Proszę o obecność wszystkich kandydatów.

Od poniedziałku 8.09. msze św. w tygodniu będą o g. 18.00, a msza św. dodatkowa o godz. 17.30.

Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Gostynia odbędzie się 15.09. Szczegóły w gablotce.

Biuro Parafialne po wakacjach czynne już wg. stałego planu. Do końca roku są jeszcze wolne intencje.

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

NOWY  ROK  SZKOLNY – 01.09.2014r.

Msze św. i rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą wg. następującego planu:

Dzieci Szkoły Podstawowej z Kębłowa:

o g. 9.00 Msza św. w Kościele. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole godz. o g. 8.00.

Na mszy św. będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Młodzież z Gimnazjum z Kębłowa:

o g. 8.00 Msza św. w Kościele; o g. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Starego Widzimia

rozpoczęcie roku szkolnego w szkole - poniedziałek 1.09. o g. 8.00

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły w St.Widzimiu będzie we wtorek 2.09. o g. 8.00 na głównym holu szkoły. Na tę mszę św. jak zawsze zapraszamy: rodziców i wszystkich mieszkańców Starego, Nowego Widzimia, Adamowa i okolic.

Dzieci z klas I proszę, by przyniosły swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.

Młodzież szkół średnich zapraszam na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny do Kościoła 1.09. w poniedziałek na g.19.00.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w I piątek miesiąca 05.09:

Od 15.00 – 16.00 dla dzieci i młodzieży z wiosek;

Od 16.00 – 17.00 dla dzieci i młodzieży z Kębłowa.

Bardzo proszę rodziców, by dopilnowali, aby dzieci i młodzież były u spowiedzi i komunii św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Życzę wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, oraz wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.