Dodano: 2014-08-17, XX Niedziela Zwykła 17.08.2014

XX Niedziela Zwykła - 17.08.2014r.

„Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na KUL.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne dziękczynienie za tegoroczne żniwa. Dziękuję za wspólną modlitwę, za wińce, kopy dożynkowe i chleb, który rozdzieliliśmy na naszym festynie. Dziękuję też za wszystkie ofiary, które oczywiście przeznaczam na zabezpieczenie dachu na kościółku św. Wawrzyńca na cmentarzu. Msze św. dziękczynne za żniwa dla poszczególnych wiosek będą w kolejne niedziele po odpuście św. Bartłomieja w porządku alfabetycznym – tym razem od końca.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom naszego parafialnego festynu. Dziękuje wszystkim gościom, którzy wystąpili i wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy dołożyli swoją cząstkę na remont dachu kościółka na cmentarzu, nabywając cegiełki Parafialne. Dziękuję członkom Rady Parafialnej, zwłaszcza Paniom i Panom, oraz młodzieży za przygotowanie i prowadzenie całej akcji cegiełkowej. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali wszelkiego rodzaju fanty na nagrody, od tych drobnych, aż do tych największych. Pogoda w miarę dopisała i wyrażam nadzieję, że wspólne spotkanie, integrujące naszą wspólnotę parafialną było udane. W sposób szczególny pragnę także bardzo serdecznie podziękować:

- Strażakom z OSP Kębłowo za wsparcie naszego festynu, za prowadzenie stoisk z napojami i kiełbasą;

- Prezesowi klubu sportowego „Dąb” z Kębłowa za użyczenie stadionu;

- Motocyklistom z Wolsztyńskiego Towarzystwa Motocyklowego;

- Paniom z Koła Gospodyń z Kębłowa i Starego Widzimia.

- Właścicielom koni oraz bryczek i wszystkich pozostałych stoisk;

- Zespołowi „Takton” i wszystkim nie pomijając nikogo!

Ile nam się udało zebrać podam po szczegółowym rozliczeniu wszystkiego.

Wszystkim za wszystko wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”

Za tydzień w niedzielę 24.08. będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci  św. Bartłomieja Ap. naszego głównego patrona kościoła. W tym roku, jak informowałem, podczas sumy odpustowej będzie uroczyste wprowadzenie relikwiarza św. Bartłomieja. Suma odpustowa o g. 12.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Zdzisław Fortuniak. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, wraz z całymi rodzinami na tą szczególną uroczystość i doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja. Bardzo proszę o udział w procesji odpustowej wszystkie poczty sztandarowe  i feletrony, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów do baldachimu i Panów z Bractwa św. J.Nepomucena. SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.