Dodano: 2014-08-03, XVIII Niedziela Zwykła 03.08.2014

XVIII Niedziela Zwykła - 03.08.2014r.

Wszystkim kierowcom, którzy w ub. niedzielę święcili pojazdy w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać” Z zebranych ofiar zakupimy nowy ornat z wizerunkiem św. Krzysztofa. Osobne podziękowanie kieruję do Strażaków, którzy kierowali ruchem i porządkiem podczas święcenia pojazdów. Jeżeli ktoś by chciał jeszcze poświęcić samochód, proszę po mszy św. podjechać pod zakrystię!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj i dziś goszczą pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Wczoraj Salezjańską Pieszą Pielgrzymkę, a dziś Zielonogórsko-gorzowską Pieszą Pielgrzymkę. Dziś zatrzymują się pielgrzymi w N.Widzimiu ok. g.13.00, gdzie mają przerwę na obiad. Komu czas pozwoli zachęcam do przybycia na miejsce postoju na wspólną modlitwę i śpiew. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Okażmy im otwarte serce, a oni będą pamiętać o nas przed tronem Jasnogórskiej Pani!

Za tydzień w niedzielę 10.08. przypada odpust św. Wawrzyńca w kościółku na cmentarzu. Ponieważ w tym roku jest to niedziela, msza św. odpustowa będzie o g.11.00. Pół godziny wcześnie o 10.30 będzie różaniec za zmarłych, który proszę by poprowadziły Matki Różańcowe. W dzień odpustu na cmentarzu jak zawsze będziemy modlić się za zmarłych Parafian i wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu. Zapraszam wszystkich Parafian, oraz tych wszystkich, którzy mają swoich zmarłych na naszym cmentarzu do udziału w tej mszy św. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. W tym dniu nie ma mszy św. o g.11.00 tutaj w Kościele. Proszę też wszystkich o bieżące porządkowanie grobów i cmentarza.

Za tydzień przed Kościołem sierpniowa zbiórka ofiar na KUL.

W przyszły piątek 15.08. przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny – Matki Bożej Zielnej i nasze narodowe święto. W tym dniu tradycyjnie będziemy przeżywali tegoroczne dziękczynienie za żniwa – Parafialne Dożynki. Msze św. jak w każdą niedzielę, a o g.11.00 będzie msz św. Dożynkowa. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na mszy św. o g.11.00,  także wieńców i kop dożynkowych. Proszę tradycyjnie mieszkańców naszych wiosek o przygotowanie wieńców i kop dożynkowych, oraz o jak najliczniejszy udział w tej mszy dożynkowej.

Po południu na stadionie w Kębłowie odbędzie się nasz parafialny festyn. Początek o g.15.00. Tradycyjnie też będziemy rozprowadzać cegiełki, a cały dochód w tym roku przeznaczamy na zabezpieczenie dachu na kościółku św. Wawrzyńca na cmentarzu.

W Parafii, jak co roku będziemy zbierać „fanty i nagrody”, które ofiarowane, mogą być cząstką udziału w tej wielkiej zbiórce na remont dachu kościółka na cmentarzu. Fanty i nagrody można przynosić lub zgłaszać u Radnych Parafialnych i bezpośrednio u ks. Proboszcza do wtorku 12.08. We wtorek też w g.19.00 – 21.00 na probostwie będzie można przynieść fanty.  Bardzo proszę i zapraszamy, aby pozostałe wioski należące do naszej Parafii, tak jak w poprzednich latach, aktywnie włączyły się w to dziękczynienie.

Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Waszych najbliższych na wspólną zabawę, która ma integrować naszą wspólnotę parafialną, ale i całą naszą lokalną społeczność, a przy okazji wspomóc nasze podejmowane prace remontowe w Parafii.

Informacje dla Parafian:

- odpust św. Bartłomieja Ap. głównego patrona Parafii i Kościoła będzie w niedzielę 24.08. Tegoroczny odpust będzie połączony z uroczystym wprowadzeniem odnowionego relikwiarza św.Bartłomieja.

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

Zm. +Walenty Czaiński z Kębłowa – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek …