Dodano: 2014-06-15, Uroczystość Trójcy Św. 15.06.2014

Uroczystość Trójcy Św. - 15.06.2014r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Poznańskie Seminarium Duchowne, które zbierał kleryk Tomasz.

Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Także III Niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców, w intencji naszych prac remontowych, a składka w Kościele przeznaczona jest właśnie na ten cel.

W czwartek 19.06. przypada ur.Najśw.Ciała i Krwi Pana Jezusa „Boże Ciało” Msza św. o g. 8.00; o g.10.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Kębłowa, tak jak w ub. latach: ul. Rauera i Jujki; przy czwartym ołtarzu na Rynku, będzie uroczysta msza św. w int. naszej Parafii. Proszę o przygotowanie 4 – ołtarzy zgodnie z ustaleniami: 1 i 2 ołtarz, mieszkańcy starej część Starego Widzimia, 3 ołtarz mieszkańcy osiedla w Starym Widzimiu i 4 ołtarz na rynku w parku przy którym będzie msza św. - Rada Parafialna.

Zwracam się, tak jak co roku, do wszystkich Parafian, jako Wasz Proboszcz z gorącym apelem i prośbą, aby nie lękać się i zaangażować w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, ołtarzy i całej trasy procesji. Chrystus Eucharystyczny, który idzie ulicami naszej miejscowości, chce nam, jak co roku w Boże Ciało błogosławić! Przygotujmy Mu godną trasę i miejsce, gdzie się zatrzymie i będzie nas karmił swoim słowem i chlebem!!! Nie oglądajmy się jeden na drugiego, ale zróbmy wszystko co w naszej mocy, bo to mnie Pan Bóg kiedyś zapyta: czy przygotowałeś mi miejsce? Proszę też wszystkich Parafian o godny udział w Procesji Bożego Ciała i wspólne publiczne wyznanie naszej wiary. Nie bójmy się też udekorować naszych domów symbolami religijnymi, nawet jak nie idzie tam procesja.

O udział w procesji Bożego Ciała i później w oktawie, tradycyjnie proszę wszystkie poczty sztandarowe, feretrony, poduszki, Panów z Bractwa św.Jana, Panów do baldachimu, dziewczynki sypiące kwiatki i adorujące, ministrantów, oraz dzieci z kl. III – I-komunijne aby szły w albach.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g. 18.00, a w niedzielę po mszy św. o g.11.00.

Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki będzie we wtorek i środę 17 i 18.05. o g. 16.30 przy Kościele. Proszę też bardzo rodziców, zwłaszcza mamy, o pomoc i dopilnowanie tych dzieci.

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych do Rokitna będzie 24.06. Koszt autokarów 30 zł. od osoby. Jest kilka miejsc wolnych kto by chciał pojechać proszę się zgłosić do ks. proboszcza.

W niedzielę 29.06. już po raz III odbędą się Spotkania Folklorystyczne Ziemi Wolsztyńskiej. Msza św. podczas której będą śpiewać zaproszone zespoły będzie o g. 12.00. Więcej szczegółów za tydzień.

Przewodnika Katolickiego, oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.